Yaza kadar fazla kilolarından kurtulmak!

Hızlı kilo verdiren diyet önerilerim var!

Çevremdeki insanların ortak bir telaşı var: Yaza kadar fazla kilolarından kurtulmak! Siz de onlardan biri misiniz? Vücudunuzda biriken fazla yağlardan şikayetçi misiniz? Merak etmeyin, sizin için garantili hızlı kilo verdiren diyet önerilerim var! Dikkatle okuyun, not alın, tekrar edin ve süper tavsiyelerimle kilolarınıza veda edin!

Kendinizi tanıyarak yola çıkın!Yaza kadar fazla kilolarından kurtulmak!

Sağlıklı yaşam koçluğu yaptığım danışanlarımla ilk görüşmemde, onları tanımaya ve karakterlerini çözmeye çalışırım. Bu sayede hayatlarına, damak tatlarına ve kişiliklerine uygun zayıflama programı çıkarabilirim. Şimdi siz, aynısını kendinize yapın: Önce alışkanlıklarınızı gözden geçirmelisiniz. Neler yiyip içiyorsunuz? Tatlıyı fazla tüketiyor musunuz? Akşam 20:00’dan sonra yemek yiyor musunuz? Günde kaç öğün tüketiyorsunuz? Kahvaltı yapıyor musunuz? Bu gibi soruları kendinize sorarak nasıl bir beslenme alışkanlığına sahip olduğunuzu anlayın. Böylece, doğru ve yanlışlarınızın farkına varıp düzeltebilirsiniz.
Kilo vermeye sabahtan başlayın!

Yaza kadar fazla kilolarından kurtulmak!Kalıcı kilo vermenin yolu, doğru zayıflama yöntemlerini öğrenmek ve kararlı biçimde uygulamaktır. Ben, yıllardır düzenli bir şekilde ceviz suyu içerim; hem form hem sağlığımı korumaya yardımcı olur. Bu mucizevi suyu, tüm danışanlarıma ve dostlarıma tavsiye ediyorum.

 

Arkanızdan kimse kovalamıyor!

Hızlı yemek yiyenler, çok hızlı kilo alıyor. Çünkü iyi çiğnemiyorlar, doyma hissi beyne gitmediği için ölçüsüz yiyorlar. Aman siz onlardan biri olmayın: Sakince yemeğinizi yiyin. Yemeğinizi mümkün olduğunca yavaş tüketin. Bu beyninize doyma emrinin gitmesini hızlandırır ve daha kolay doymanızı sağlar. Ayrıca yemeklere çok fazla tuz atmamalısınız. Tuz vücutta su tuttuğu için şişkinliği artıracaktır.

Kahvaltısız dışarı çıkmayın!Yaza kadar fazla kilolarından kurtulmak!

Yıllar önce MFÖ grubu bir reklamda oynuyordu ve Mashar Alanson “Şapkasız çıkmam abi!” diyerek tavrını koyuyordu. Ben de kendim için bu sözü şöyle çevirdim: “Kahvaltısız çıkmam abi!” İşe giderken mutlaka kahvaltı yaparım. Bu faydalı alışkanlığı, sağlıklı yaşam koçluğu yaptığım danışanlarıma aşıladım. Tatlı krizleri, kabızlık sorunları, yorgunluk halleri yok oldu. Protein bakımından zengin bir kahvaltı yapın. Bu kahvaltının içinde yulaf ezmesi, süt ve süt ürünleri olabilir.

Sadece salata yiyerek zayıflayamazsınız!

Salata yiyerek zayıflamayı çalışanları gördüğümde çok üzülüyorum çünkü kendilerini çok zor durumları sokuyorlar. Onlar neler mi?

Salata çabuk acıktırdığı için diyet yapmak aç kalmak sanıyorlar.
Çiğ sebzeleri sindirmek zor olduğu için gaz, şişkinlik, kabızlık yaşıyorlar.
Kasları beslenmediği için kilo verirken yağdan veremiyor, kas ve su kaybediyorlar.
Normal beslenme düzenine geçince kilo alıyorlar ve diyet yapmanın işe yaramadığını zannediyorlar.
Gerçekten büyük hata! Salata bile olsa, tek tip beslenme sizi ancak temiz beslenmeden soğutur. Salata hep yan öğününüz olsun. Mutlaka bir pişmiş sebze yemeği veya et yemeği tüketin. Eğer sadece salata yemek istiyorsanız, içerisinde protein içeren haşlanmış bakliyat, et, tavuk, peynir veya balık ekleyin.

Kendinize acı çektirmeyin ara öğün yapın!Yaza kadar fazla kilolarından kurtulmak!

Akşam yemeğinde çok yemenin sebeplerinden biri, ara öğün yapmamaktır. Üstelik, uzun süre aç kalırsanız metabolizmanız yavaşlar. Sağlıklı kilo vermek için ara öğün yapmalısınız ama günde sadece bir kere olmalıdır! İkindi vakti protein bazlı bir ara öğün aç kalmadan kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Ara öğünler için kuru kayısı ve elma gibi lifli meyveleri tercih edin. Bu tarz meyveler sizi uzun süre tok tuttuğu için bir sonraki öğünde daha az yemenizi sağlar. Ayrıca hiç bir zaman çok fazla acıkmış şekilde sofraya oturmayın.

Su için, su için, su için!Yaza kadar fazla kilolarından kurtulmak!

Aç olduğunu zanneden birçok insan, gerçekten susuzdur. Beslenme konusunda bilinçli olduğunu düşündüğüm arkadaşlarımın bile su içmediğini görünce şok oluyorum! Sonra bana gelip neden enerji düşüklüğü yaşadıklarını, neden kabız olduklarını, neden selülitleri olduğunu soruyorlar. Cevap belli: Günde 2-2,5 litre su içmeleri gerekiyor, tabii sizin de!

Su içerken, faydalarını daha artırmak için güçlü yöntemlerimiz var, örneğin detoks suyu yapmak! 3-4 malzemeyle kolayca hazırlanan bu sular sayesinde, hızlı kilo verebilir ve ödem söktürebilirsiniz.

Sporsuz kilo vermeyi aklınızdan geçirmeyin!Yaza kadar fazla kilolarından kurtulmak!
Daha bugün bir takipçim, “spor yapmadan kilo verebilir miyim?” diye sordu, onun da cevabı belli: HAYIR! Sporsuz kilo verme düşüncesini aklınızdan silin. Sarkmadan zayıflamak, mutlu olmak, kalıcı kilo vermek, sağlıklı olmak istiyorsanız, spor yapın. Aman durun, bana hemen “ama ben yürüyüşe çıkamıyorum ki!” demeyin! Yapabileceğiniz tek spor yürüyüş değil, dışarı çıkmak zorunda ise asla değilsiniz! Şişman kalmak için hiçbir bahaneniz olamaz, aşağıdaki sporları yapabilirsiniz:

Hareketli şarkılar açıp dans edebilirsiniz.
Evde kilo verme egzersizleri yapabilirsiniz.
Yüzme, koşu veya bisiklet yapabilirsiniz.
Evin salonunda yerinizde yürüyebilirsiniz.
İp atlayabilirsiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 86 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 1,030 saniyede oluşturuldu.