Zaman Değişir Büyük Gözlerin Modası Değişmez…

Geçmişten günümüze, zaman içinde moda ve güzellik kavramları çok değişti, her dönemin favori giyim, makyaj ve saç tarzları oldu. Fakat büyük gözlerin güzelliği o zamandan hiç etkilenmedi, güzellik değerini her zaman korudu…

Zaman Değişir Büyük Gözlerin Modası Değişmez...1950’ler modanın evrim geçirdiği çok önemli yıllardır ve etkisi hala devam eder.

Kıyafet: Giydiğimiz stilettolar, kalem etekler, kısa topuklar, kabarık elbiseler, gösterişli takılar ve zarif şapkalar feminen 50’lerin modasından geliyor.

Saç ve Makyaj: Ondüleli saçlar, büyük gözleri vurgulayan buğulu göz makyajı, kalın kaş ve kırmızı dudaklar. Marilyn Monroe’u hatırlarsınız…Zaman Değişir Büyük Gözlerin Modası Değişmez...

1960’ların yükselişi aslında savaş sonrası ekonomik sıkıntı çeken genç kesimin kendi kıyafetlerini tasarlamasıyla başlamış. Bu sayede ekonomik ürünler piyasaya sürülmüş ve hazır giyim bu sayese ortaya çıkmış. Kısaca 60’lar için liseli havasında moda hakimdi diyebiliriz.

Kıyafet: Şimdilerde çok sevdiğimiz breton desenler, feminen ve maskülen tarzlar 60’lardan geliyor. Şapka, eldiven ve küçük el çantaları o dönemin vazgeçilmez aksesuarlarından. Gömlek elbise ve jileler çok kullanılmış.

Saç ve Makyaj: Gözlerin en çok ön planda olduğu yıllar diyebiliriz 60’lar için. Abartılı ve belirgin göz makyajları tercih ediliyordu. Audrey Hepburn’dan eyeliner, Brigitte Bardot’tan da kabarık saçlar ve Twiggy’nin büyük gözlerini hatırlarsınız…Zaman Değişir Büyük Gözlerin Modası Değişmez...

70’li yıllarda kıyafetler ve tarzlar geleneksellikten uzaklaşmış, modernleşmeye başlamıştır. Büyük gözler güzelliğini Türk sinemasında göstermiş, giyim tarzına çeşitlilik gelmiştir.

Kıyafet: 70’ler modası mini etekler ve büyük tokalarla başladı. Daha sonra İspanyol paça pantolonlar, gömlekler, yüksek topuklu ayakkabılar çok moda oldu.

Saç ve Makyaj: Yeşilçam filmlerindeki; Hülya Koçyiğit, Filiz Akın, Fatma Girik ve Türkan Şoray’ı hatırlarsınız. Büyük gözler, kıvrık kirpikler, doğa renklerinin oluşturduğu farlar ve hafif renkli bir rujun ön planda olduğu makyajlar…Zaman Değişir Büyük Gözlerin Modası Değişmez...

Rengarenk kıyafetler ve makyajlar, zıt parçaların bir arada kullanımıyla gülümseyerek hatırladığımız 1980’ler modası rüzgar gibi geçmişti.

Kıyafet: Vatkaların vazgeçilmez olduğu 80’lerde bel çantaları, renkli taytlar, neon renkler, fırfırlı etekler, beyaz topuklu ayakkabılar ve renkli küpeler ön plandaydı.

Saç ve Makyaj: Kabarık ve kıvırcık saçlar, iki renkli göz makyajları, açık pembe rujlar ve bol allık modası…Zaman Değişir Büyük Gözlerin Modası Değişmez...

1990’lı yılların trendlerine neredeyse hepimiz yetiştik. Gelin, son zamanlarda tekrar podyumlarda görmekte olduğumuz yılları tekrar hatırlayalım…

Kıyafet: Oduncu gömlek, yüksel bel kot pantolonlar, salopetler, crop top üstler, neon renkler ve salaş bir görünüm hakimdi.

Saç ve Makyaj: Fondöten ve pudranın fazla beyaz bir renk bıraktığı yüzleri hatırlarsınız. Koyu renk rujlar, düz saçlar ve kalın göz kalemiyle büyük gözler ön plandaydı.Zaman Değişir Büyük Gözlerin Modası Değişmez...

Gelelim günümüzün modasına… 2015 modası bir önceki yıla göre hem renk hem de desen olarak, farklı çizgi ve tasarımlara sahip.

Kıyafet: Pozitif ve şık bir moda akımı bizi bekliyor. kareli desenler, süet kumaşlar… Sıra dışı pantolonlardan klasik kesimli gömleklere hatta giyinmekten çekindiğimiz renklere kadar pek çok farklı moda trendi yeni sezonda bizi bekliyor. Özellikle marsala ve pastel sarı moda renkler arasında.

Saç ve Makyaj: Ombre saçlar, hafif dalgalı uzun saçlar, bordo rujlar ve büyük gözlerle dolgun kirpikler ön planda… Siz de Oriflame The ONE Eyes Wide Open Maskara ile kirpiklerinizi olduğundan daha yoğun ve kıvrık gösterebilirsiniz. Ayrıca The ONE Eyes Wide Open Maskara gözlerinizi %30 oranında açtığından büyük ve etkileyici gözlere kavuşmanıza yardımcı olur.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 112 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,843 saniyede oluşturuldu.