Zihin gücünüzü kışkırtmanın 6 sırrı

Zihin gücünüzü kışkırtmanın 6 sırrı
Çoğu zaman içinizdeki potansiyeli kullanmadığınızı biliyor musunuz? Bu durum hem yetenekleriniz, hem bedensel gücünüz için geçerli olabilir. Bu yüzden zihin gücünüzü ortaya çıkarmaya yönelik bazı ipuçlarından yararlanmakta fayda var…

1-SıcaklıkZihin gücünüzü kışkırtmanın 6 sırrı

Bazı kişiler için, belirli sıcaklıklar düşünce konusunda etkili olacaktır. Genel olarak rahatsız etmeyecek, üşütmeyecek şekilde hafif serin ortamlar düşünce gücünü artırıyor. Siz de kendiniz için en ideal sıcaklığı deneyerek keşfedebilirsiniz.

2-Problem çözmekZihin gücünüzü kışkırtmanın 6 sırrı

Bir problem çözme stratejisi geliştirin ve buna bağlı kalarak, birkaç hafta boyunca sorunlara aynı yöntemle yaklaşmayı deneyin. Bunu bir alışkanlık haline getirmek çok yararlı olacaktır. Örneğin hafıza egzersizleri yapın. Olayları sondan başa doğru ters olarak hatırlamayı deneyin.

3-Gül kokusu

Gül kokusunun pek çok insan için rahatlatıcı özelliği vardır. Gün içinde kendinizi yorgun hissederseniz, gül veya gül yağı koklamayı deneyin. Eğer gül sevmiyorsanız, tarçın vb. sevdiğiniz kokular da zihninize iyi sinyaller gönderecektir.

4-EgzersizZihin gücünüzü kışkırtmanın 6 sırrı

Egzersiz yapmak hem vücudunuz, hem ruhunuz için önemlidir. Ancak beyin gücünüzün e egzersizle ortaya çıktığını biliyor musunuz? Düzenli egzersiz yapmak, beynin gücünü ortaya çıkaracak ve sizi pozitif düşünceye yönlendirecektir.

5-Sezgiler

Einstein karar verme ve problem çözme konusunda sezgilerine çok önem verdiğini anlatır. Satranç ustası Gary Kasparov’un da kendisinden çok daha fazla sayıda adımı tahmin edebilen bilgisayar karşısında galip gelmesinin nedeni, sahip olduğu sezgisel kavrama yeteneğidir. Yeni şeyler öğrenip, beyninizi sürekli çalışmaya ve sezgilerinizi güçlendirmeye uğraşmalısınız.

6-Pozitif düşünceZihin gücünüzü kışkırtmanın 6 sırrı

Zeki olduğunuza ve zekileşebileceğinize inandığınızda, bunun mümkün olduğunu biliyor musunuz? Bu tarz olumlamalar oldukça etkilidir. Aklınıza güzel bir fikir geldiğinde, bunun ne kadar güzel olduğunu kendinize söyleyin ve olumlu düşünerek pozitif gücünüzü koruyun.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 120 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,643 saniyede oluşturuldu.