Adet olacağınızı gösteren 4 işaret…

Adet olacağınızı gösteren 4 işaret…

Regl döneminizin yaklaştığını ve yakında adet olacağınızı gösteren işaretler.

Mide sorunları

Adet olacağınızı gösteren 4 işaret...Birkaç gün önce denediğiniz kıyafetler şuan yakışmıyormuş gibi geliyorsa adet dönemine bağlı şişkinlik sebebiyle olabilir. Adet olmadan önce kabızlık, ishal, mide krampları veya mide bulantısı görülebilir. Bazıları belirli yiyecekler yemek isterken bazılarının iştahı kesilebilir.

Duygusal dengesizlikAdet olacağınızı gösteren 4 işaret...

“Gelgitlerim var” tabiri komik gelse de adet döneminden önce hormonlara bağlı olarak gerçekten de duygusal dengesizlikler yaşayabilirsiniz. Çoğu zaman şımarıklık olarak algılanan bu dengesizlik hali aslında tamamen fizyolojiktir. Daha fazla uyumak isteyebilir, ağlama ihtiyacı duyabilir veya hatırlama sorunları da çekebilirsiniz.

Cilt sorunlarıAdet olacağınızı gösteren 4 işaret...

Adet döneminden önce sivilcelenme çok sık görülen bir durumdur. Hormonlarınızdaki artış sivilcenin yanında şişkinlik ve uçuğa da neden olabilir.

Yorgunluk hissiAdet olacağınızı gösteren 4 işaret...

Regl döneminden önce her yanınızın ağrıması ve sürekli yorgunluk hissetmeniz normaldır. Baş ağrısında da artış yaşanabilir. Astım veya alerji gibi sorunlarınız varsa adet döneminden önce şiddetlenme görülebilir.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 84 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,745 saniyede oluşturuldu.