Balayınızı 5 adımda planlayın…

Balayınızı 5 adımda planlayın…
Düğün hazırlıklarının telaşına kapılıp balayı planına tam olarak yogunlaşamayanlara müjde! Evliliğinizin ilk romantik tatilini hızlı ve kusursuz bir şekilde planlamak için ihtiyacınız olan 5 kurtarıcı öneri.

Siz de nikah tarihi için geri sayıma başlayan ama balayı planını son ana bırakan çiftlerdenseniz bu öneriler sizin için!

Balayınızı 5 adımda planlayın...Mutluluğa adım atacağınız bu en özel günü her detayına kadar planladınız, belki de günlerce elinizde çeşitli listelerle dolaştınız. Ev eşyaları, düğün mekanları, davetli listesi, oturma planı, menü, müzik, çiçek, pasta ve burada sayamayacağımız daha pek çok ayrıntının üstesinden geldiniz. Peki, size bütün bu yorgunluğu unutturacak ve hayatınızın en romantik tatillerinden birini yaşatacak balayınız için ne yaptınız?                                                                                                                                                                                                                                         Balayınız nasıl olsun?

Balayınızı 5 adımda planlayın...Düğün hazırlıklarının tatlı yorgunluğundan sonra bu tatilin size ilaç gibi geleceğini unutmayın. Üstelik bu eşinizle geçireceğiniz en romantik tatillerinizden biri. Bu nedenle işe müstakbel eşinizle konuşarak ve ortak beklentilerinizi keşfetmeye çalışarak başlayın. Bu planı yaparken birlikte ne kadar fikir yürütürseniz, balayınız o kadar mükemmel olacaktır.

Öncelikle düğünden sonra nasıl bir tatile ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Deniz ve güneşin bütün nimetlerinden faydalanabileceğiniz sakin bir koy mu, eğlenceli gece hayatıyla ünlü, kıpır kıpır bir sahil kasabası mı? Dinleneceğiniz bir tatil mi yoksa yeni keşiflere çıkacağınız dolu dolu bir gezi mi? Hangisi balayınızı unutulmaz kılacak? Ama bize sorarsanız, oldukça yorucu geçen düğün hazırlıklarından sonra güneşin ve denizin tadını çıkarabileceğiniz bir tatille enerjinizi toplayabilirsiniz.                                                                                                                                                                                                                             Bütçeniz ne kadar?

Balayınızı 5 adımda planlayın...Nasıl bir balayı istediğinize karar verdiniz, şimdi sıra balayı için ne kadar bütçeniz olduğunu hesaplamakta. Hayallerinizin tatilini planlarken öncelikle gerçekçi olmaya çalışın. Romantik ve harika bir balayı için çok para harcamanız gerekmiyor. İster Maldivler’e ister Ege’de küçük bir kasabaya gidin, bu tatil nerede olursanız olun unutulmaz olacak! Hem bütçenize hem de hayalinize uygun pek çok tatil seçeneği bulabilirsiniz. Gidiş-dönüş ulaşım, konaklama ve kalacağınız gün sayısı boyunca tahminen harcayacağınız parayı göz önüne alarak hesabınızı netleştirin.                                                                                                                                                                                                                                        Balayında nereye gidilir?

Balayınızı 5 adımda planlayın...Şimdi sıra belki de en keyifli kısımda! Tatil konseptinize karar verdiniz ve balayınız için ne kadar bütçe ayırabileceğinizi de hesapladınız. Peki, nereye gideceksiniz? Öncelikle gezip, görmek veya dinlenmek istediğiniz yerleri düşünebilir, müstakbel eşinizle bir liste yapabilirsiniz. Sonra ikinizden birinin kesinlikle istemediği yerleri eleyin. Geriye sadece ikinizin de “olabilir” dediği seçenekler kalsın! Sonra bütçenizi de göz önüne alarak, kesinlikle finanse edemeyeceğinizi düşündüğünüz seçenekleri de eleyin. Kalan seçenekleri ulaşım, otel ve çekicilikleri bakımından değerlendirip kararınızı verin. Eğer balayınız için iyi bir bütçe ayırdıysanız, yurtdışındaki tatil seçeneklerini araştırabilirsiniz. Eğer daha küçük bir bütçeniz varsa yurtiçindeki tatil yerlerini keşfedebilir ya da çok daha küçük bir bütçeniz varsa, bu romantik tatili macera dolu bir kamp deneyimiyle birleştirebilirsiniz.                                                                                                                                                                                                                                                                                       Günlerinizi nasıl geçireceksiniz?

Balayınızı 5 adımda planlayın...Artık balayınızı nerede geçireceğiniz de belli olduğuna göre tatil günlerinizi planlamaya başlayabilirsiniz. Gideceğiniz yerde ne gibi aktivitelerin yapıldığını, hangi lezzetlerin olduğunu ve mutlaka görülmesi önerilen yerleri araştırın. Zamanınızı dolu dolu geçirmek ve unutulmaz anılar biriktirmek için mümkünse her günü kahvaltıdan yatma vaktine kadar planlamaya çalışın. Romantik zamanlar için arada boşluk bırakmayı unutmayın!                                                                                                                                                                                                                                      Balayı bavulunuz hazır mı?

Balayınızı 5 adımda planlayın...Balayı için neredeyse hazırsınız! Sizi düğün telaşından da bir parça uzaklaştıracak tek bir adım kaldı: Tatil alışverişi! Gideceğiniz yeri ve tatil konseptinizi göz önüne alarak, ihtiyaç listenizi hazırlayın. Öncelikle, koruyucu başlıklı diş fırçası, diş macunu, seyahat boyu kozmetik ürünleri, banyo bakım ürünleri, güneş kremi, tıraş bıçağı ve jeli, deodorant, ağrı kesici, bulantı giderici ilaç gibi hemen her tatil bavulunda mutlaka olması gerekenleri listenin en başına yazın! Kıyafetten bakım ürünlerine kendi ihtiyaçlarınızı da belirledikten sonra keyifle alışverişe çıkabilirsiniz. Ama gideceğiniz yerdeki hava durumunu ve ihtiyaçlarınıza ulaşım imkanınızı da araştırmayı unutmayın!

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 84 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,771 saniyede oluşturuldu.