Cinsel hayatınız kötü mü gidiyor?

Cinsel hayatınız kötü mü gidiyor?

Cinsel hayatınız eskisi kadar iyi gitmiyorsa, ilişkinizde farkında olmadığımız bazı sorunlar olabilir. Cinsel hayatınızın heyecanını kaybetmesinin muhtemel nedenleri…aşk, cinsellik, seks, cinsel hayat, iyi seks Zaman zaman cinsel hayatınızda isteksizlikler yaşayabilirsiniz ancak bu süre uzadıysa sorunun ne olduğunu bulmanızda fayda var. Belki gerçekten geçici bir dönem belki de ciddi bir sorun var. Ne olursa olsun ilişkinizin sağlıklı ilerlemesi için sorunun ne olduğunu anlamalısınız.

Cinsel hayatınızdaki sorunların olası nedenleri için okumaya devam edin…

Yatağınızı farklı amaçlarla kullanmanızaşk, cinsellik, seks, cinsel hayat, iyi seks

Yatağınız sizin için özel bir alan olmalı. Yatakta tartışmak, uyumadan önce kitap okumak ve teknolojik aletler kullanmak kötü giden cinsel yaşamınızın sebebi olabilir. Yatağınızın sadece seks ve uyku için olduğunu hatırlayın, kitapları, laptopları, telefonları yatağınızın dışında tutun ve yatağa girdikten sonra sadece birbirinize odaklanın.

Kullandığınız ilaçlaraşk, cinsellik, seks, cinsel hayat, iyi seks

Düzenli olarak kullandığınız birçok ilacın cinsel isteğiniz üzerinde negatif etkisi olabilir hatta ironik bir şekilde bazı doğum kontrol haplarının da böyle bir etkisi olabiliyor. Kullandığınız ilaçları kontrol etmenizde ve konuyla ilgili doktorunuza danışmanızda fayda var.

Vücudunuzu beğenmemenizaşk, cinsellik, seks, cinsel hayat, iyi seks

Vücudunuzla ilgili bir sorununuz varsa bu cinsel yaşamınızı olumsuz etkileyebiliyor. Kendinizi güzel bulmamanız ya da fazla kilolu olduğunuzu düşünmeniz, partnerinizin de sizi beğenmeyeceğini düşünmenize ve ondan uzak durmanıza sebep olabilir. Onun sizi her halinizle sevdiğini ve olduğunuz gibi kabul ettiğini kendinize hatırlatmanızda fayda var. Bu işe yaramıyorsa belki de vücudunuzda beğenmediğiniz şeyleri güzelleştirmenin zamanı gelmiştir.

Fazla mastürbasyon yapmanızaşk, cinsellik, seks, cinsel hayat, iyi seks

Her cinsel ilişki sırasında orgazm yaşamayabilirsiniz. Çok fazla uğraşmadan istediğiniz sonuca ulaşmak için mastürbasyon da bir yöntem. Fakat çok fazla mastürbasyon yapmak, seks isteğinizi azaltabilir. Bu durumu aşmak için, cinselliğin duygusal boyutuna odaklanıp partnerinizle aranızdaki bağı güçlendirmeye çalışmanızda fayda var.

Çok meşgul olmanızaşk, cinsellik, seks, cinsel hayat, iyi seks

Stresli iş yaşamı, çoğu çiftin cinsel hayatını olumsuz etkiliyor. Tüm gün stres altında çalıştıktan sonra tek isteğimiz eve gidip dinlenmek oluyor. Ancak bunun bir rutin haline gelmesi ve sekse vakit ya da enerji bulamamanız pek de normal değil. Ne kadar yoğun olursanız olun, ilişkinize ayıracak vakti bulmanız gerekiyor. İşten geldiğinizde kendinizi koltuğa bırakmak yerine bir değişiklik yapın, güzel bir duş alın, hazırlanın ve partnerinizi karşılayın. Düzenli ve iyi giden cinsel hayatın stres üzerindeki olumlu etkisi tahmin ettiğinizden çok daha fazla.

 

 

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 83 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,685 saniyede oluşturuldu.