Evlenilecek Erkekte Aranması Gereken Özellikler…

Evlenilecek Erkekte Aranması Gereken Özellikler…

Hemen hemen tüm insanların arzusu evlenilecek uygun birini bulduğunda, onla hayatını birleştirmek, yanında kendini güvende hissetiği sıcak, şefkatli bir teni hissetmektir.
Evlenilecek erkekte aranacak özellikleri sadece erkeklere mahsus olarak düşünmeyin, evleneceğiniz bir kız varsa bu vasıflara sahip mi bir düşünün…karar sizin hayat sizin…

Evlenilecek Erkekte Aranması Gereken ÖzelliklerEvlenilecek Erkekte Aranması Gereken Özellikler...

1- Sabırlı, sakin yapılı ve halim selim yapıda biri olması, depresif ve mutsuz erkek ömrünüzden ömür çalar, güler yüzlü pozitif biriyle yaşamak sizi daim mutlu kılar. İnsanlar birleşik kaplar gibidir huyların birbirine geçmesi kaçınılmaz olduğu gibi hüznün ve huzurunda birbirinize yansıması kaçınılmazdır.
Daim mütebessim ve sorunları büyütmeyen, kolay kızmayan bir erkek, evlenilecek ideal erkek modellerindendir.

2- Sizin düşüncelerinize değer vermeli, sizle konuştuğunda sözlerinizi dinlemeye değer bulmalıdır.

3- Açık fikirli, sır küpü olmayan, düşüncelerini dolambaçlı olarak değil, sizi kırmadan dile getiren erkek evlenilecek erkek kategorisindendir.

4- Esprili, neşeli, dünyevi hırslardan arınmış bir erkek size eş olabilecek erkektir.Evlenilecek Erkekte Aranması Gereken Özellikler...

5-Arkadaşlarıyla, yakın çevresiyle olan irtibatını gözlemleyin, onlara karşı davranışları, ileride size davranışları hakkında ipucu verebilir.

6- Tevazu sahibi olan, ego ve kibirden arınmış mütevazi erkek iyi vasıflarda erkeklerdendir.

7-Erkeklerin geneli biraz geç olgunlaşır, sözleri davranışları nerde konuşulup nerde susması gerektiğini bilmesi, bu vasıflara sahip olması, evliliğinizi etkileyen çok önemli faktörlerdendir.

8-Merhametli olması değil yalnız erkeklerde tüm insanlarda olması gereken en önemli özelliklerdendir.
Çevresindeki yaşanılan acılara duyarlı mı, hayvanlara ve insanlara yaklaşımı nasıl, evlenmeye kesin kararlıysanız bunları gözlemleyin.

9-Eğitim durumu nasıl, evlenince ailesine bakabilecek mi, yeterli ekonomik koşulları sağlayacak mı, muhakkak ama muhakkak bu konudan emin olun! tereddütteyseniz evlenmeyin!Evlenilecek Erkekte Aranması Gereken Özellikler...

10-Nezaket, ölçülü kibarlık, eski tabirle tam bir istanbul beyefendisi olmak, erkeğe çok yakışan özelliklerdendir.
Çevresiyle konuşmalarına, insanlarla irtibatına, hatta telefon görüşmelerindeki tutuma bakın.
Özür dilerim, teşekkür ederim, rica ederim, vb terimleri sık kullanıyor mu, ondan argo veya küfür sözler duydunuz mu, tüm bunları inceleyin, bunlardan geçerse, geçer not almış demektir.

Evleneceğiniz Kişiyi Olduğu Gibi Kabul Edin!

Klasik hatadır, ben onu adam ederim! bu niyetle evliliğe başlamak ve karşı tarafta sevmediğiniz, beğenmediğiniz yönler ağırlakta olduğu zaman, o kişiyle evlenmek!
Altın kural, şu anki karakterinden, toplumsal statüsünden, görüntüsünden vb. hoşlanmadığın kişiyle evlenme!
Şunu bilmeli ki evlilik yaşına gelmiş insanların huyları kemikleşmiştir,evlenmeden önce kimleysek, evlendikten sonra da aynı kişiyle birlikte olacağız, evlendikten sonra değişmesini beklemek ütopik olur.

Yalnız Fiziksel Görüntüye Odaklanmayın!Evlenmeye Acele Karar Vermek

Fiziksel olarak çok beğendiniz, beğendiğiniz bu bedene hayalinizdeki ruhu koyup aşk sandınız! ve karakterini gözardı ettiniz, bunun üzerine bize geçmiş olsun demek kalır!
Günümüzde çok aşığım, onsuz olamıyorum sözünü çok duyarız, halbuki bu sözün altında yatan gerçek, onu fiziksel olarak çok beğeniyorum, onla olmayı arzuluyorumdur.
Fizik elbette önemlidir, beğeni evleneceğimiz kişiyi seçmekte çok etkilidir, çünkü evlenince her an onun yüzünü göreceğiz, heran onun fiziğine yakın olacağız, yüzünü, fiziğini beğenmediğimiz biriyle evlenmek yapılabilecek en büyük hatalardandır fakat bu tek başına kriter olmamalı. Bu kişinin karakteri nasıl, huyu suyu nasıl, yardımsever mi, diğer insanlarla ilişkisi nasıl, sadık mı, çalışkan mı, sorumluluk sahibi mi vb huylarını gözden geçirin. En önemli sorulardan biri bu adam veya kadın çocuğumun annesi-babası olmayı hakkediyor mu? bu kişiden çocuğum olursa iyi anne-baba olur mu? tüm bunları dikkate alın.Bu kişiyle bir ömür geçirebilecek misiniz, tek başına fiziğe değil, çok boyutlu düşünerek evlenmeye karar vermelidir.

Evleneceğinizi kişileri mutlu insanlardan seçin!Evlenmeye Acele Karar Vermek

Genelgeçer doğru insan tabiri, yani herkes için doğru insan olan insan karakteri, güleryüzlü, sabırlı, kolay sinirlenmeyen insandır.
Hele ki şayet siz yapı olarak agresif, çabuk kızan bir insansanız, sizin gibi biriyle evlenmek kendinize yapabileceğiniz en büyük kötülüktür, felaketiniz olur!
Ya kısa sürede mahkemede alırsınız soluğu ya da birbirinizden nefret ederek sürer ilişkiniz, herhalükarda hayatınız zehir olur.
Her insan kendini bilir, böyle agresif biri olduğunuzu düşünüyorsanız, sizin için ideal eş, size katlanabilecek, sizinle evliliği sürdürebilecek eş bu saydığımız vasıflarda biri olmalıdır.

Duygularınıza Değer Veren Kişiyi Seçin!

Eşinizi seçmek istediğiniz kişiyle aranızdaki duygusal bağ güçlü olmalıdır.
Bakışlarınızdan bile anlaşacağınız, aynı şeyden etkilenip ağlayabileceğiniz, aynı şeyleri okumaktan,izlemekten, dinlemekten keyif alacağınız kişiyi seçin!
Kendi ihtiyaçlarından önce sizin ihtiyaçlarınızı karşılamayı düşünen, empati duygusu gelişmiş, anlattığınız şeyleri dinleyen, duygularınıza değer verip ortak olan kişi sizin eşiniz olmalıdır!

Ortak Hedeflerinizin olduğu, önceliklerinizin aynı olduğu kişiyle olun!

Evlenmeden önce gözardı ettiğiniz ortak dünyevi ve uhrevi görüşler, aşkın tatlı zamanları geçince, evlendikten bir müddet sonra aradaki bu farklı hayat görüşünün sebep olduğu aranızdaki uçurumun çığ gibi büyüdüğünü farkediceksiniz. Ruh ikizi diye sıkça telafuz edilen bir kavram var, evleneceğiz kişi ruh eşinizde olmalı, dünya ve ahiretle ile ilgili görüşleriniz uyuşmalı!

Evlenmeye Acele Karar Vermek Boşanmaya Davetiye Çıkarmaktır!

Biriyle tanıştınız ve herşey çok güzel gözüküyor, anlaşıyorsunuz, keyifli vakit geçiriyorsunuz, fakat bunlar hemen evlenmekte yeterli nedenler değildir!
Çünkü kısa sürede birini tanımak mümkün değildir!
Acele karar vermeyin, tanıyın, ruhunuz bedeniniz için doğru kişi mi düşünün, bu evlenmeden önce test sürüşü yapın anlamına gelmiyor! O kişiyi iyice tanımaya gayret gösterip, ondan emin olduğunuzda evlenin!

Hayran olduğunuz kişiyle evlenin!Evlenmeye Acele Karar Vermek

Araştırmalar gösteriyor ki, fiziğine, karakterine, ve genel anlamda o kişiye hayranlık duyduğumuz
veya çok beğendiğimiz kişiyle yapılan evlilikler daha uzun sürüyor!
Bu mercedesi var ona hayranım demek anlamına gelmiyor:)
Ona bakarken hem fiziksel hem de ruhsal olarak ona bakmaktan, onla konuşmaktan, vakit geçirmekten keyif aldığınız kişiyi eş olarak seçin!

Güvende Hissetmediğiniz Yanlış İnsandır!

Şu soruları kendinize sorun; Bu kişinin yanında huzurlumuyum, onla olduğum zaman
olduğum gibi miyim? Onla yalnızca karıkoca olmanın yanısıra iyi bir arkadaşta olabilir miyiz? tüm bu konulara cevabınız evetse doğru yoldasınız:)

Sorunları Masaya Yatırın!

Evlenmeyi düşündüğünüz kişiyle ileride canınızı sıkabilecek, sizi üzebilecek herşeyi baştan konuşun!Sıkıntıları aşmanın tek yolu, kendinizi iyi ifade edip, kaygı duyduğunuz, sizi rahatsız eden şeyler neyse onları söylemektir. Bu sıkıntılar aşılabilir şeyler mi yoksa
ileride size problem çıkarırlar mı bunları iyi değerlendirmeden, çözüme kavuşturmadan evlilik yolunda adım atmayın!

Kişisel sorunları olan, mutsuz kişilerden uzak durun!

Bekarken mutsuz ve depresif bir kişilik, muhtemelen evlendikten sonrada öyle kalacaktır.
Evlenince ruhsal sorunları çözmek için sihirli bir değnek size değmeyecektir. Tamam, kabul evlenince sorumluluk almayla, biriyle beraber olmayla, çoluk çocuğa karışmakla düzelen kişiler var, fakat bu genel bir kaide değildir. Psikolojik sorunları olan insanlarla evlenmeden bir daha düşünün!

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 83 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,820 saniyede oluşturuldu.