Fotoğraflarda daha güzel görünmenin püf noktaları…

Fotoğraflarda Çok ‘’Like’’ Almanın Püf Noktaları…

‘’Selfie’’ trendi yani kendi çekip sosyal medyada paylaşma modası gündemi en çok meşgul eden konulardan olunca biz de sizler için fotoğraflarda daha güzel görünmenin formüllerini araştırdık.

Fotoğraflarda Çok ‘’Like’’ Almanın Püf Noktaları…

Fotoğraflarda daha güzel görünmenin püf noktaları...‘’Selfie’’ trendi yani kendi çekip sosyal medyada paylaşma modası gündemi en çok meşgul eden konulardan olunca biz de sizler için fotoğraflarda daha güzel görünmenin formüllerini araştırdık. Özellikle yüz hatlarındaki kusurları kapatacak ve yüzünüzü olduğundan daha güzel gösterecek birtakım yöntemler bulduk. İşte o yöntemler;

Bronzlaştırıcı Kullan

Yüzünde hangi bölgeyi ön plana çıkarmak istiyorsan makyaj malzemeleriyle vurgulaman gerekir. Bu konuda sana en çok yardımcı olacak şey de bronzlaştırıcı allıklardır. Kusursuz ve parlak bir cilt görünümü kazandıran bronzlaştırıcılarla herhangi bir filtre kullanmadan fotoğraflarını paylaşabilirsin.

Doğru Fondöten ve Kapatıcıyı Bul

Ten renginden en fazla bir ton koyu fondöten kullanmaya ve göz çevresi için kullandığın kapatıcıyla arasında ton farkı olmamasına özen göstermelisin. Eğer beyaz tenliysen ve cildindeki kızarıklıklardan şikâyet ediyorsan artık her yerde kolaylıkla bulabileceğin renk düzenleyici kremler var. Bu kremleri baz olarak kullandığın takdirde fotoğraflardaki renk dalgalanmaları olmayacaktır ve cildin kusursuz görünecektir.

Gözlerini Ortaya Çıkar

Göz makyajı güzel yapıldığı takdirde kötü çıkma ihtimalin yok! Öncelikle göz şekline uygun bir makyaj uygulaması seçmelisin. Bunun için internette yüzlerce öğretici video var ancak unutmaman gereken tek şey göz rengini belli edecek renkleri tercih etmek. Bu yüzden tercihini buğulu göz makyajından yana kullanabilirsin çünkü her zaman seksi ve dikkat çekici bir imaj yaratır. Makyaj çantanda olması gereken malzemeler siyah, parlaklık verecek beyaz veya gri far, siyah kalem veya eyeliner, maskara ve kaş kalemidir.

Kaşlarına Şekil Ver

Yüzünün çerçevesini çizen kaşların desek bunca zaman ihmal ettiğin kaşlarına gereken önemi verir misin? Makyaj uzmanları doğru kaş şeklinin bulmanın oldukça önemli olduğunu söylüyorlar. Bu zamana kadar karakterini yansıtan yüz ifadesini bulamamış olmanın nedeni kaş şeklin olabilir. Bu yüzden bir kaş uzmanına danışarak kaş şeklinde değişiklik yapabilirsin. Yüz şekline uygun doğru kavisi bulduğun zaman kendini daha çok beğeneceksin.

Elmacık Kemiği

Eğer elmacık kemiğine doğru allık uygulaması yaparsan yüzün fotoğraflarda olduğundan çok daha güzel çıkacaktır. İşin sırrı kulak memesine doğru uzanan hattı daha koyu renkte bir allıkla belirginleştirip üzerine daha soft pembe veya şeftali tonlarında allıkla karıştırmak!

Işılda

Hollywood yıldızlarının fotoğraflarda ışıldıyor olmasının tek bir sebebi var o da makyaj uzmanlarının kullandığı parlaklık veren krem bazlı ürünler! Elmacık kemiklerinin üst kısmına, burun kemiğine, alnına ve çenene hafif bir şekilde sürersen kusursuz bir görünüm yakalayabilirsin.

Dudaklar

Eğer dudakların inceyse iddialı renklerden kaçınmalısın! Pudra tonlarındaki renkleri tercih ederek dikkati gözlerine çekebilirsin. Dudakları dolgun olanlar ise kırmızı ve pembe tonlarında rujları tercih edebilirler.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 83 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,668 saniyede oluşturuldu.