Hassas ciltler için makyaj önerileri…

Hassas ciltler için makyaj önerileri…

Hassas ciltlere tavsiyeler

Her makyajdan sonra cildinde kızarıklar ve sivilce oluşumu mu gözlemliyorsun? Eğer cevabın evet ise, hassas ciltler kulübüne hoş geldin! Hassas cilde sahip olanlar, makyaj yaparken daha dikkatli olmaları gerekiyor. Peki ama nasıl? Cevabı senin için hazırladığımız yazıda…

Cildini temiz tutHassas ciltler için makyaj önerileri...

Öncelikle makyaja başlamadan önce, cildinizin temiz ve nemlendirilmiş olmasına dikkat edin. Sorunlu bir cildin varsa, buna uygun nemlendirici seçmelisin. Eve geldiğinde, makyajını mutlaka çıkarmalısın. Unutma, yüzünde kalan makyaj bir süre sonra gözeneklerine kir ve yağ ile tıkayıp siyah nokta ve sivilce oluşturabilir.

İzlerini gizleHassas ciltler için makyaj önerileri...

Cildindeki sivilce izlerini ve kızarıklıklarını, makyaja başlamadan önce kapatabilirsin. Bunu için cilt rengine yakın bir kapatıcı yardımı ile sadece izlerinin üzerine sürüp daha eşit cilt rengine sahip olabilirsin.

BB krem tercih etHassas ciltler için makyaj önerileri...

Hassas cilde sahip olanlar, günlük makyajında fondöten yerine bb krem tercih edebilirler. Renkli nemlendirici olan bu kremler, cildimize ağırlık yapmadan, lekelerimizi kapatır ve bize taze bir görüntü sunar.

Pudra kullanHassas ciltler için makyaj önerileri...

Eğer yağlı bir cildin varsa, makyajının parlamaması için pudra ile sabitleyebilirsin. BB kremin üzerine süreceğin transparan pudra, cildinin yağlı gözükmesini engelleyecektir.

Editörden tavsiye: Fırçanda kalan makyaj kalıntıları bir süre sonra bakteri üretebilirler. Bu sebeple, fırçalarını düzenli olarak, yüz yıkama jelinle yıkamalısın. Bu şekilde cildine daha sağlıklı makyaj uygulayacaksın.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 84 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,868 saniyede oluşturuldu.