‘Kafaya Takmadan’ Seks…

‘Kafaya Takmadan’ Seks…
En iyi antidepresan olarak bilinen mutluluk ilacı stres savar seks, bazen kendisi stres sebebi oluyor!

Düzenli ve mutlu bir seks hayatının ruh ve beden sağlığı açısından ne kadar faydalı olduğunu biliyoruz. En önemlisi sevişerek stres atıyor, zevk alıyor ve veriyoruz. Oysa bazen en heyecanlı anlarda takıldığımız küçük sıkıntılar ve kompleksler zevk almamızı engelleyerek bizi strese sokuyor. 'Kafaya Takmadan' Seks...Yani aslında tanım gereği stres giderici olan seks bazen tam bir stres kaynağına dönüşebiliyor. İşte alt edilebilecek stres kaynakları ve bunlardan kurtulmanın yolları…

EYVAH, BENİ ÇIPLAK GÖRECEK!

Sevgilinizle beraber geçireceğiniz ve özenle hazırlandığınız ilk geceden bahsediyorsak, stres yapmanız doğal karşılanabilir. Gerçekten de ilişkinin başlangıcında kadınların çıplak bedenlerini partnerlerine sergilemeleri kolay olmayabilir. Ama çiftler birbirlerini iyice tanımaya başladıktan sonra kadınların hâlâ çıplak görünmekten çekinmeleri gerginlik yaratabilir. Başka bir deyişle sevişirken aklınıza takılan selülitleriniz, bir gece önce yediğiniz tatlının karın bölgenizde yarattığı şişkinliğin verdiği sıkıntı sevişirken aldığınız ve verdiğiniz zevki olumsuz etkileyebilir. Örneğin göğüslerinizin sarkık olduğunu düşündüğünüz için sutyeninizi çıkarmadan sevişmekte ısrar etmeniz partnerinizi sinirlendireceği gibi seksin büyüsünü de bozabilir. Kadınların cinsel arzuları üzerine bir kitap yazan Fransız seksolog Ghislaine Paris, yatakta partnerlerinin bakışının kadınları kesinlikle strese soktuğunu anlatıyor. Ama giyinik olarak sevişilemeyeceğine göre, çıplak görünme stresinden bir an önce kurtulmakta fayda var.

Nasıl cool kalınır?

'Kafaya Takmadan' Seks...Öncelikle hiçbir erkeğin sevişirken selülitleriniz ya da göbeğinizle ilgilenmeyeceğini aklınızdan çıkarmamaya çalışın. Eğer ilgileniyorsa ve yatakta size diyet yöntemleri üzerine bilgi veriyorsa, ilişkinizi gözden geçirin. Kimse kusursuz değildir. Bir erkek salt fiziksel görüntünüz için sizinle beraber oluyorsa, en kısa zamanda ondan kurtulmalısınız. Kısaca, bazı istisnalar dışında erkekler sevişirken bedeninizin özelliklerini asla kafaya takmazlar. Onlar için önemli olan alacakları ve verecekleri zevktir. Gözünüzde büyüttüğünüz bazı fiziksel kusurlarınızı aslında sadece siz görürsünüz. Çıplaklıktan ve fiziksel görüntünüzden asla çekinmeyin, sevgilinizin “Çok güzel göğüslerin var” iltifatlarına asla, “Evet ama biraz sarkıklar” gibi gereksiz yanıtlar vermeyin, sadece anın tadını çıkarın.

EYVAH, KOMŞULAR DUYACAK!

'Kafaya Takmadan' Seks...Sıcak havaların kapımızı çalmasıyla beraber evdeki tüm pencereleri açıyoruz. Bu durum bizi bunaltıcı sıcaktan kurtarsa da, eğer bir apartman dairesinde oturuyorsak mahremiyetimize zarar verebiliyor. Özellikle sevişirken duyulma korkusu çiftler üzerinde büyük stres yaratıp, onları seksten soğutabilir. Gerçekten de her gün selamladığınız, hal hatır sorduğunuz bazen de çok yakın dostlarınız olan komşularınızın hayatınızın en mahrem anlarına istemeyerek de olsa şahit olabilecekleri düşüncesi başlı başına bir stres kaynağı! Sessiz sevişmek, ses çıkarmamak için özel çaba sarf etmek ilk aşamada bir çözüm gibi görünse bile, işin doğasına aykırı olduğu için libidonuzu olumsuz etkileyebilir.

Nasıl cool kalınır?

'Kafaya Takmadan' Seks...Gerçekten de duyulma korkusuyla seksin büyük bir stres kaynağı olduğu yadsınamaz bir gerçek. O zaman işe açık pencerelere bir alternatif bulmakla başlayabilirsiniz. Öyle ki, satın alacağınız bir klima ya da daha ucuzundan bir vantilatörle pencereleri sıkı sıkı kapatıp serin bir ortamda sevişmenin keyfine varabilirsiniz. Yalnız dikkat edin aşırı soğuk hasta edebilir; klimanızın ayarını iyi yapmaya özen gösterin. Evde sevişirken duyulma stresi yaz aylarında açık havada ya da farklı mekanlarda seks yapmak için motivasyon kaynağı da olabilir. Ara sıra bütçenizin elverdiği ölçülerde bir otele gidebilirsiniz; böylece seks hayatınıza renk katmış olursunuz. Ayrıca arabada ya da kuytu bir mekanda birlikte olmak, tekdüze giden ilişkinize heyecan katabilir. Son olarak seksin doğal bir eylem olduğunu ve tüm insanların bunu yaptığını unutmamaya çalışın. Başka bir deyişle komşularınızın sizi sevişirken duyması hoş bir durum olmasa da dünyanın en doğal şeyini yaptığınızı düşünün ve sadece partnerinize odaklanmaya çalışın.

EYVAH, YA HAMİLE KALIRSAM!

'Kafaya Takmadan' Seks...Hamile kalma korkusu korunmayan her kadının sevişirken en büyük stres kaynaklarından biridir. Partnerinizle ateşli anlar yaşarken kafanızda bu konuyla ilgili soru işaretleri belirmesi konsantrasyonunuzu bozabilir ve sizi seksten kolayca soğutabilir. Özellikle partneriniz, zevk almayı engellediğini düşündüğü için prezervatiften kaçıyorsa, siz de çareyi gün sayma ya da geri çekilme gibi etkisiz ve riskli doğum kontrol yöntemlerinde buluyor olabilirsiniz. Bu durumda hamile kalma stresi asla peşinizi bırakmayacak demektir! Her seks seansında bu korkuyu hissetmeniz, partnerinizin her hareketini kontrol altına almak istemenize ve dolayısıyla doğallıktan uzaklaşıp gergin davranışlar sergilemenize hatta partnerinize karşı gizli bir öfke biriktirmenize bile yol açabilir. Ayrıca sevişirken partnerinize bu konuda çeşitli uyarılarda bulunmanız da onu sıkıp sinirlendirebilir.

Nasıl cool kalınır?

'Kafaya Takmadan' Seks...Elbette rahat etmenin ve sadece zevke odaklanarak sevişmenin en basit formülü modern doğum kontrol yöntemleriyle barışık olmaktan geçiyor. Uzmanlar çok sık tercih edilen klasik geri çekilme yönteminin kadınları gebelikten sadece yüzde 50-60 oranında koruduğunu ve bu yöntemi kullanan her dört kadından birinin hazır olmadığı bir dönemde kolayca hamile kaldığını belirtiyorlar.

Öncelikle partnerinizi, prezervatif kullanması için ikna etmenizi öneriyoruz. Prezervatif, başta AİDS olmak üzere cinsel yolla bulaşan hastalıklardan da koruyan, güvenilirlik oranı yüzde 97’lerde, üstelik market ve eczanelerde reçetesiz satılan bir doğum kontrol yöntemi. Bunun dışında jinekologunuza danışıp karar verebileceğiniz birçok farklı modern doğum kontrol yöntemi de mevcut. Doğum kontrol hapları, beş yıl etki süreleri bulunan ve deri altına yerleştirilen deri altı kapsülleri, ayda bir ya da üç ayda bir yapılan koruyucu iğneler de doğum kontrol yöntemlerinin başında geliyor. Ayrıca spirali de, doktorunuz gözetiminde deneyebilirsiniz. Doğum kontrol yöntemlerini kullanırsanız hamile kalma stresiyle boğuşmadan, özgürce ve zevk alarak sevişmeniz mümkün olabilir.

EYVAH, ÇOK ÇABUK ORGAZM OLUYORUM!

'Kafaya Takmadan' Seks...Çevrenizdeki insanlar orgazm olamamaktan dolayı sorun yaşarken siz tam tersi kısa sürede orgazm olmaktan ve dolayısıyla partnerinizle paylaşabileceğiniz birçok zevk oyununu kaçırmaktan şikâyetçisiniz. Hızlı orgazm olacağınızı önceden bilmek bile sizde büyük bir stres yaratıyor ve konsantre olmanızı engelliyor. Evet, orgazm olmak çok güzel ama her şeyin bu kadar kısa süre içinde gelişmesi, farklı cinsel heyecanlara ve tatlara yer bırakmıyor. Ayrıca orgazmdan sonra gelen yorgunluk ve hassasiyetle sevişmeye yeniden başlayamıyor ve partnerinizle yeterince ilgilenemiyorsunuz. Bu durum sürekli tekrarlandığı için senaryonun önceden nasıl gelişeceğini tahmin ediyor ve yatağa girer girmez strese kapılıyorsunuz. Uzmanlar erkeklerde erken boşalmaya tekabül eden hızlı orgazmın çeşitli psikolojik korkulara bağlı olduğunu, cinsel uyarılmayı uzun süre yaşayamayan kadınların da hızlı orgazm olduklarını vurguluyor.

Nasıl cool kalınır?

'Kafaya Takmadan' Seks...Erkek cinselliği üzerine birçok kitap yazan, kadın cinselliğine medikal bir çerçevede eğilen İngiliz jinekolog Sylvain Mimoun, orgazmın tekrar programlanması gerektiğine inanıyor. Başka bir deyişle kadınlara, orgazma ulaşacaklarını hissettikleri an makineyi geriye sarmalarını, yani bedenlerini kontrol altına alıp, başa dönmelerini öneriyor. Ayrıca sevişmeye başlar başlamaz bu konu üzerine odaklanmak, hızlı orgazmın sonuçları üzerine yoğunlaşıp seksin tadını çıkaramamak da çok yanlış. Cinselliğin hep farklı heyecanlara ve sürprizlere gebe olduğunu unutmamak gerekir. Uzmanlar nefes alma teknikleri, gerilip bırakılması gibi egzersizlerle cinsel uyarılma süresinin uzatılabileceğine ve böylece orgazmın daha geç gelebileceğine vurgu yapıyorlar.

EYVAH, YİNE FARKLI İSTEKLERİ OLACAK!

'Kafaya Takmadan' Seks...Yatakta tembelseniz, klasik yöntemlerden hoşlanıyor ve bu yüzden genellikle klasik pozisyonları tercih ediyorsanız, partneriniz bu durumdan sıkılabilir. Kısaca sevişmede “ön sevişme +misyoner pozisyonu paketi” çoğu zaman erkekleri tatmin etmeyebilir. En zoru da farklı oyunlar ya da pozisyonlar denemek istememenize rağmen, partnerinizin ısrar etmesi ve yatak odasına her seferinde değişik sürprizlerle gelmesidir. Neyle karşılaşacağınızı bilememek seks öncesi sizde stres yaratıp sevişme istediğinizi öldürürken, sevişirken asla zevk almayacağınızı düşündüğünüz bir pozisyon önereceği korkusu da sizi ciddi anlamda strese sokabilir. Partnerinizi incitmekten korktuğunuz için onunla duygularınızı paylaşmamanız ve sorunu içinize atmanız sorunu daha da çetrefilleştirebilir. İstemeden, zorla sevişmek size zevk vermediği gibi partnerinizi de olumsuz etkileyebilir.

Nasıl cool kalınır?

'Kafaya Takmadan' Seks...Uzmanların da altını çizdiği gibi monotonluk ve sıradanlığın seks hayatını ele geçirmeye başlamasıyla beraber erkekler sıkılmaya ve yeni arayışlara girmeye yönelirler. Bu, bir ölçüye kadar normal sayılabilir, öncelikle ilişkinizi zedelememek için partnerinizle konuşabilir, uygun bir dille önerdiği radikal yeniliklerden çok da fazla hoşlanmadığınızı anlatabilirsiniz. Hatta madem monotonluğu kırmak istiyor, o halde ipleri ele geçirebilir ve sizin de hoşunuza gidecek küçük sürprizlerle onu şaşırtabilirsiniz.

Kısacası partnerinizden çok daha hızlı davranarak seks hayatında kontrolü ele geçirebilir, zevk alacağınız küçük oyunlarla partnerinizin size istemediğiniz şeyler yaptırmasını önleyebilirsiniz. Gün içinde ona erotik mesajlar atabilir, seksi bir iç çamaşırı aldığınızı ve onu hemen denemek istediğinizi söyleyip onu heyecanlandırmayı deneyebilirsiniz. Böylece aldığınız küçük inisiyatiflerle hem seks hayatınız renklenecek hem de hoşunuza gitmeyen durumlar içine girmemiş olacaksınız.

ERKEKLER NELERİ STRES YAPIYORLAR?

'Kafaya Takmadan' Seks...Erkekler de birçok şeyi stres yapıyorlar; sevişirken en önemli stres kaynakları performanslarıyla ilgilidir. Performanstan anladıkları ise her istediklerinde ereksiyon olabilmek, bu durumu sürdürebilmek ve erken boşalmamaktır. Bu kaygıların arkasındaysa beğenilme ve tercih edilme isteği yatar. Bu yüzden sanıldığının aksine, erkekler partnerlerinin kendileriyle iyi bir cinsellik yaşamalarını önemserler. Ayrıca beden görünümü, cinsel organın boyutları, estetik unsurlar, cinsel birleşme ile ilgili ağrı, yanma, kanama ve kasılma, oral seks, anal seks ve mastürbasyon gibi çeşitli cinsel davranışlarla ilgili korkular, aşırı hijyen ve titizlik gibi takıntılar, monotonluk ve kadınların seks deneyimlerini diğer kız arkadaşlarıyla paylaşmaları fikri de erkeklerin stres kaynakları arasında yer alır.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 84 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,775 saniyede oluşturuldu.