Kilo Aldıran 8 Kış Yiyeceği…

Makarna ve peynir:

Çocuklar ve yetişkinler için en tercih edilen yemeklerdendir, fakat diyetinizi tamamen tahribata uğratabilir. 28 gramdan oluşan bir tabak peynirli makarnanın kalorisi 529’dur. Yanına et ya da sos eklenince kalori sayısı daha da artar. Kilo Aldıran 8 Kış Yiyeceği...Peynirli makarna yiyecekseniz, yağsız peynir ve yağı azaltılmış süt kullanmaya çalışın. Yanında yiyeceğiniz sebzelerle makarnanız harika bir yemeğe dönüşebilir.

Kremalı çorbalar:Kilo Aldıran 8 Kış Yiyeceği...

Çorba çok besleyicidir ama çorbanızı kremayla zenginleştiriyorsanız, kendinizi de kalori bakımından zenginleştiriyorsunuz demektir. Çorbalar sodyum bakımından zengindir. Çorbanıza eklediğiniz ekmek ya da peynir, sodyum seviyesinin daha da artmasına sebep olur. Et suyu veya sebzeli çorbaları tercih edin ve yanında salata ya da lavaş yemeye çalışın.

Krema ya da peynire bulanmış fırın yemekleri:Kilo Aldıran 8 Kış Yiyeceği...

Kim sevmez ki bunları yemeyi? Fırında kaşarlı patates… Çok harika, ama uzak durun. Çünkü bir serviste bulunan kalori miktarı 568 kalori. Bu kadar da değil, 40 gram doymuş yağ ve 21 gram doymamış yağ da cabası. Yemeklerinizde brokoli, yeşil fasulye ya da patates gibi taze sebze de kullansanız, üzerine eklenen kaşar ve krema kalorilerin artmasına sebep oluyor. Ne yapılabilir? Yağ oranı düşük peynir ve krema kullanabilirsiniz. Damak tadınızı arttırmak için közlenmiş sebze deneyin. Közlenmiş patatesin kalori değeri çok düşüktür.

Cheesecake ziyafetleri:Kilo Aldıran 8 Kış Yiyeceği...

Cheescake gibi pastalar genelde damar tıkayıcı yağ içerirler. Bir dilim cheescake 1000’in üzerinde kalori ihtiva eder. Doymuş ve doymamış yağları da cabası. Bu yüzden uzak durun.

Kızartmalar:Kilo Aldıran 8 Kış Yiyeceği...

Evde yapılan küçük bir porsiyon kuzu eti tercih ederseniz ve yanında da bol taze sebze kullanırsanız ve hatta üzerini de bir miktar az yağlı peynirle süslerseniz, bu hem sağlıklı hem de doyurucu olur. Fakat dışarıda yiyecekseniz, dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Kaşarlı bir kase kırmızı biberin tek başına kalorisi 500 kaloridir. Kızartmalardan daima uzak durun.

Hazır krema ve dondurma ile süslenmiş kekler:Kilo Aldıran 8 Kış Yiyeceği...

Kekler gerçek birer kış favorileridir. Kek yaparken kullanılan fındıklar birer kalp dostudur, meyveler antioksidandır. Fakat kekler yine de yüksek miktarda kalori içerirler. Dondurma ve krema da eklenince gerçek birer kalori bombası haline gelirler. O yüzden: “Aman dikkat”!

Kurabiye, çörek:Kilo Aldıran 8 Kış Yiyeceği...

Küçük bir kurabiyenin hiçbir zararı olmaz. Hatta keyfini çıkarın. Genelde küçük bir kurabiyede bulunan kalori miktarı 200-250 kalori civarındadır. Bir tane yediğiniz sürece problem değil. Ama kim bir taneyle kalabiliyor ki? Dikkat etmeliyiz.

Kızartılmış patates ve soğan:Kilo Aldıran 8 Kış Yiyeceği...

Evde ve dışarıda yemekten uzak durun. Bunu yerine salataya ağırlık verin.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 83 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,682 saniyede oluşturuldu.