Mandalina yemek kanser riskini azaltıyor!

Mandalina yemek kanser riskini azaltıyor!

C vitamini deposu mandalinayı tüketmek, kansere yakalanma riskini azaltıyor. İşte mandalinanın faydaları!

Mandalina yemek kanser riskini azaltıyor!Mandalina yemek kanser riskini azaltıyor!

Mandalina, bazı antikanser özelliklerine sahip flavonoidler olarak adlandırılan bileşikler açısından zengindir. Bu meyvede bulunan flavonoidler kanserli hücrelerin büyümesini engellemek ve tümörlerin yayılmasını durdurmak için çok etkilidir.

Kan akışını düzenler, kan pıhtılarının oluşumunu engeller ve çok tehlikeli kalp hastalıklarına neden olan kötü kolesterolün vücutta artmasına engel olur. İşte turunçgillerden mandalinanın faydaları.

İçinde bulunan antioksidan sayesinde yaraların iyileşmesini sağlar. Ayrıca, mandalina demir emilimine yardımcı olur.

Mandalinanın içinde bulunan folat kansere yol açabilecek DNA değişikliklerini önlemeye yardımcı olur. Folat vücuttaki kırmızı kan hücrelerinin üretiminde gereklidir.

Potasyum, tüm organlar, hücreler ve vücudun dokuları için gereklidir. Bu mineral böbrekler, kaslar, sinirler, kalp ve sindirim sisteminin düzgün çalışması için şarttır. Potasyum, osteoporozla mücadelede kemik sağlığı için önemlidir. Yeterli potasyum alımı, yüksek kan basıncı önlemek ve felç riskini azaltabilir.Mandalina yemek kanser riskini azaltıyor!

Mandalina, çok iyi bir A vitamini kaynağıdır. Bu sayede cilt dokularının yenilenmesine yardımcı olur. İnce çizgileri, kırışıklıkları, cildin yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır.

Bu meyvede bulunan C vitamini yaşlanma etkilerini azaltan antioksidan açısından çok zengindir. Bazı kanser türlerine karşı da sizi korur. Eğer pürüzsüz ve genç bir cilde sahip olmak istiyorsanız, cildinizin esnek olması için kolajen üretimini uyaran c Vitamini almanız gerekir.

Mandalina parlak bir cilt elde etmek için de uygulanabilir. Ev yapımı mandalina yüz maskesi çok etkili bir yoldur. Buna ek olarak, bu maske cildinizi yağlardan arındır.Mandalina yemek kanser riskini azaltıyor!

Bir mandalinanın üç veya dört dilimini alın. Çekirdeklerini atın. Dilimlerini blenderdan geçirin, bir çorba kaşığı yoğurt, bir çorba kaşığı bal ile karıştırın. Bu karışımı yüzünüze ve boynunuza sürün. 10-20 dakika bekletin. Soğuk su ile durulayın. Kuru ciltler haftada bir gün, yağlı ciltler haftada 2 kez bu uygulamayı yapabilirler.

A vitamini Saç derisini nemlendirir. İçinde bulunan antioksidanlar sayesinde saçınızın kırılmasını önler. Eğer saçınızın bakımı için yağ kullanıyorsanız, bu yağın içine mandalina suyu ilave edebilirsiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 83 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,795 saniyede oluşturuldu.