Sivilce hangi durumlarda iz bırakır?

Sivilce hangi durumlarda iz bırakır?

Ergenlik çağlarının kabusu sivilceler eğer tedavi edilmezse kalıcı izler bırakabilir. Sağlık açısından herhangi bir zararı olmasa bile görüntüsü sebebiyle insan psikolojisine zarar verebilir. Sivilce hangi durumlarda iz bırakır?Peki sivilceler hangi durumlarda iz bırakır?

Sivilce sonrasında iz kalmasının sebebi daha çok şiddeti ve tipiyle ilgilidir.

1) Sürekli aynı bölgede çıkan, hafif şiddetli, iltihaplı kırmızı sivilceler tedavi edilmezse o bölgede iz kalmasına neden olur.Sivilce hangi durumlarda iz bırakır?
2) Sivilce yarım santimetreye yakın ve çok derinse iz kalabilir.

3) Sivilcenin sürekli ve kontrolsüz bir şekilde sıkılması ve oynanması iz kalmasına neden olabilir. Sıkılan sivilcede altta kalan iltihaplı kısım deriye yayılır böylece o bölge tahriş olur ve iz kalabilir.Sivilce hangi durumlarda iz bırakır?

4) Sivilceler genelde ergenlik çağında oluştuğu için geçer diye düşünülür ve önlem alınmaz. Ama bu sivilceler uzun süre tedavi edilmezse iz kalabilir. Buyüzden tedavi süreci hemen başlatılmalıdır.Sivilce hangi durumlarda iz bırakır?

5) Cilddeki akne ya da kuruluk sebebiyle iltihap oluşabilir. Bu iltihap kahverengi lekelere sebep olabilir. Daha çok koyu tenli insanlarda bulunan bu lekeler güneş ışığı ile temas ettiğinde dahada artar.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 84 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,618 saniyede oluşturuldu.